Testnevelés

Az iskolai testnevelés célja a személyiség fejlesztése, fiatalok nevelése és felkészítése az életre. Fontos cél a tanulók érdeklődésének felkeltése a mozgás és sportolás iránt, a tanulók egészséges testi fejlődésének támogatása, a koordinációs alap képességek, kondicionális képességek fejlesztése.  A sportági technikák helyes, precíz megtanítása, az egészség megőrzésének támogatása, a szabadidő kulturált eltöltése sportági tevékenységek segítségével.

Munkaközösségünk fontos feladatának tekinti, hogy a testnevelés órán kívül is lehetőséget biztosítson a diákoknak szabadidejük hasznos eltöltésére, egészségük megőrzésére, az életen át tartó sportolás lehetőségeinek megtanítására. Ezért délutánonként több sportágban kínál edzés lehetőséget. Szervezünk kézilabda, kosárlabda, futball, tollaslabda, önvédelem és aerobic szakkört, így minden sportolni szerető fiatal megtalálhatja a számára legkedvesebb elfoglaltságot.

Munkaközösség-vezető:
Balogh Gáborné